Budujesz? Modernizujesz?

Modernizacja domu - ocieplenieOcieplanie budynku? Zapomnij o styropianie i wełnie mineralnej. Zalety obu rozwiązań bledną w obliczu nowoczesnych pianek natryskowych LALLAFOM® USA, które doskonale sprawdzają się podczas tworzenia izolacji zewnętrznej i wewnętrznej. Ta innowacyjna technologia spotyka się z coraz większym uznaniem inwestorów zorientowanych na oszczędne i efektywne gospodarowanie energią cieplną w budynku, choć to nie jedyna potrzeba, jaka przemawia za wykorzystaniem tak nowoczesnych metod izolacyjnych. Korzyści wynikające z wykorzystania lekkiej masy uszczelniającej LALLAFOM® USA są naprawdę imponujące. A wszystko to przy zachowaniu niezbędnych wymogów stawianych producentom materiałów budowanych. Pianka natryskowa spełnia najwyższe standardy przemysłowe. Jej jakość potwierdzają największe, niezależne instytucje naukowe na świecie. Jako Autoryzowany Dostawca LALLAFOM® USA nie tylko przekazujemy w ręce naszych klientów innowacyjne rozwiązania w dziedzinie izolacji, ale dodatkowo instruujemy, w jaki sposób aplikować materiał, aby jego zastosowanie wiązało się z jak największą liczbą korzyści.

Komfort termiczny oraz oszczędność energii? LALLAFOM® USA to niekwestionowany lider w dziedzinie izolacji. Ta innowacyjna technologia może zostać wykorzystana zarówno przez właścicieli domów jednorodzinnych, jak i inwestorów zastanawiających się nad budową obiektu handlowego, hali przemysłowej czy instytucji publicznej. Chcesz wiedzieć, dlaczego LALLAFOM® USA to najlepsze rozwiązanie? Znajdź Autoryzowanego Dostawcę w swojej okolicy lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym biurem.

Proekologiczne zastosowanie izolacji natryskowej

Komfort cieplny w budynku, brak dobiegających z zewnątrz hałasów, ograniczenie przedostawania się szkodliwych pyłów i innych zanieczyszczeń, właściwa wentylacja pomieszczeń… potrzeby można mnożyć, a wszystkie z nich zostaną zaspokojone za sprawą pianki natryskowej LALLAFOM® USA. Masa uszczelniająca powstaje wyłącznie dzięki zastosowaniu surowców odnawialnych oraz ekologicznych składników pieniących. Takie podejście daje gwarancję nie tylko uzyskania dobrej jakości materiałów do ociepleń, ale także skupienia na ekologii. Trudno przejść dziś obojętnie obok problemów, z jakimi borykamy się w związku z nadmierną eksploatacją środowiska oraz emisją zanieczyszczeń.

W związku z tym na każdym kroku warto szukać alternatywy dla szkodliwych substancji wykorzystywanych do produkcji nie tylko styropianu czy wełny mineralnej, ale także nierekomendowanych i nieatestowanych pianek natryskowych. LALLAFOM® USA stawia sprawę jasno – materiał powstaje dzięki naturalnym składnikom i technologii opartej na poszanowaniu środowiska. Dzięki temu masa uszczelniająca pozbawiona zostaje szkodliwych formaldehydów, materiałów włóknistych (w tym azbestów), a także takich związków, jak CFC (chlorofluorowęglowodory) czy HCFC (wodorochlorofluorowęglowodory). Przy tym wszystkim pozostaje w pełni funkcjonalne na wiele lat po aplikacji. Już na podstawie tych kilku elementów wyraźnie widać wyższość tego typu rozwiązania nad tradycyjnymi, znacznie mniej ekologicznymi i mało wydajnymi sposobami na ocieplanie budynków.

Najwyższy czas odejść od izolacji, które nie spełniają obecnie wymogów stawianych inwestorom oraz użytkownikom budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i handlowego. Zgodnie z najnowszymi trendami, w trosce o środowisko, a także z myślą o jak największych oszczędnościach energetycznych, warto rozważyć wykorzystanie pianek natryskowych LALLAFOM® USA.

Modernizacja nowych i istniejących budynków

Zastanawiasz się nad użyciem pianki natryskowej LALLAFOM® USA? Możesz być spokojny – bez względu na to, nad jaką inwestycją się właśnie pochylasz, rekomendowany przez nas materiał sprawdzi się nie tylko podczas ocieplania nowo postawionych budynków, ale także tych już istniejących. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby materiał wykorzystać dla stworzenia ochrony energetycznej dla obiektów nie mieszkalnych, handlowych oraz przemysłowych. Pianki natryskowe LALLAFOM® USA spełniają szereg wymogów stawianych producentom materiałów do ociepleń.

Dlaczego czynność ta jest tak istotna? Warto w tym miejscu zasugerować się badaniami Amerykańskiego Departamentu Energetyki, który ocenił, że niemal połowa strat energii spowodowana jest brakiem kontroli nad infiltracją powietrza. Do tego dołączyć należy także koszty związane z wykorzystaniem energii przeznaczonej na działanie urządzeń – nie tylko grzewczych i klimatyzacyjnych, ale także elektronicznych. Wiedza na temat nadmiernego zużywania energii oraz związanych z tym strat jest wśród inwestorów i wykonawców okazuje się coraz większa. Stąd pojawia się konieczność zastosowania środków, które mają na celu zwiększenie wydajności energetycznej budynków, a także skuteczną ochronę przed niekontrolowaną utratą energii, a co za tym idzie, pieniędzy. Warto powiedzieć sobie wprost: dobra izolacja to podstawa. A im większe zapotrzebowanie budynku na energię cieplną, tym istotniejsze, aby zastosować najwydajniejsze, dostępne na rynku ocieplenie.

Co zyskasz, sięgając po izolacyjną pianę natryskową LALLAFOM® USA?

Podsumujmy, czego do tej pory udało Ci się dowiedzieć na temat najlepszych pianek natryskowych do izolacji LALLAFOM® USA. Jakie korzyści wiążą się z jej wykorzystaniem?

1. Komfort termiczny

Współczynniki R/U to nie jedyna wartość, jaką należy się kierować podczas poszukiwania odpowiedniej metody izolacji budynku. Poziom wydajności energetycznej budynku może różnić się w zależności wybranych czynników. Pianka natryskowa LALLAFOM® USA jest w tym przypadku czymś więcej niż zwykłym materiałem stosowanym do ocieplenia. To rozwiązanie o imponującym potencjale, które nie tylko zabezpieczy efektywność energetyczną budynku, ale dodatkowo pozwoli na pozyskanie oszczędności. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że niewłaściwe wykonane, niewydajne izolacje są odpowiedzialne za 50% całościowych kosztów za klimatyzację oraz ogrzewanie pomieszczeń. Straty poniesione z tego tytułu można zredukować, decydując się na energooszczędną piankę natryskową LALLAFOM® USA. Zdolność do powiększania objętości i docierania do najmniejszych przestrzeni między izolacją a szkieletem budynku wpływają pozytywnie na wydajność energetyczną budynków wszystkich typów. Dzięki zastosowaniu tak innowacyjnej masy uszczelniającej można zyskać również pełną kontrolę nad komfortem termicznym o każdej porze roku, bez obaw o to, że zostanie on zachwiany nawet w przypadku wyraźnych i nietypowych wahań temperatury.

2. Ochrona przed zanieczyszczeniami

Wzmocnienie konstrukcji budynku oraz zwiększenie komfortu energetycznego to nie jedyne zalety proponowanego rozwiązania. Izolacja wykonana przy wykorzystaniu pianki natryskowej LALLAFOM® USA uniemożliwia przedostanie się pyłów, kurzu oraz innych szkodliwych zanieczyszczeń do wnętrza budynku. Za tym idzie także paroprzepuszczalność – właściwość, dzięki której możemy liczyć na to, że w budynku zawsze będziemy korzystać z czystego powietrza, bez względu na to, jakie warunki będą panowały na zewnątrz. Budynek „oddycha”, a zatem jest odpowiednio wentylowany, a jednocześnie zachowuje kumulowane we wnętrzu ciepło. Z tego względu materiał sprawdza się we wszystkich strefach geograficznych oraz bez względu na panujący klimat.

3. Tłumienie hałasu

Redukcja hałasów dobiegających z zewnątrz? Wbrew pozorom to jeden z powodów, dla których wielu inwestorów decyduje się na modernizację budynków – nie tylko mieszkalnych, ale także pełniących funkcję komercyjną. Dobierające z zewnątrz odgłosy, które okazują się doskonale słyszalne w każdym z pomieszczeń, wynika przede wszystkim z nieprawidłowej izolacji szkieletu. Jak odzyskać komfort przebywania w budynku bez narażenia na hałas? Pianka natryskowa LALLAFOM® USA to nie tylko materiał stosowany do ocieplania konstrukcji, ale także skutecznego redukowania dźwięków pochodzących z zewnątrz. Odgłos przejeżdżających samochodów, robót drogowych i innych charakterystycznych hałasów można zminimalizować, a wręcz obniżyć do zera dzięki zastosowaniu amerykańskiej izolacji posiadającej niezwykłą właściwość docierania do każdej, najmniejszej szczeliny. Szkielet budynku pozbawiony wyłomów oraz innych przestrzeni, przez które mogłoby przedostawać się wypełnione dźwiękiem powietrze, znacznie zwiększa dźwiękoszczelność budynku, a tym samym pozytywnie wpływa na komfort przebywania w jego wnętrzu. To dodatkowa, bardzo istotna korzyść ocieplania przy użyciu pianki natryskowej LALLAFOM® USA.

4. Uniwersalnie zastosowanie

Próżno szukać lepszego rozwiązania dedykowanego ocieplaniu budynków. Na rynku nie istnieje podobny produkt o tak szerokim spektrum zastosowania. Uniwersalność pianek izolacyjnych LALLAFOM® USA zasadza się na efektywnym wykorzystaniu materiału podczas zaledwie jednej aplikacji. Produkt, dzięki umiejętności poszerzania swojej objętości, jest w stanie wypełnić każdą przestrzeń znajdującą się między szkieletem konstrukcji a izolacją. Ponadto w doskonały sposób dostosowuje się do miejsca aplikacji, nie pozostawiając miejsca na jakąkolwiek pustą szczelinę. Izolacja przytwierdza się do konstrukcji na stałe – nie ma zatem możliwości, aby po jakimś czasie zaczęła odklejać się od szkieletu i powodować powstanie braków w izolacji, które następnie mogłyby przyczynić się do utraty ciepła i przedostawania się zanieczyszczeń do wnętrza.

Zalety pianek izolacyjnych LALLAFOM® USA

Na tym oczywiście nie kończy się wykorzystanie amerykańskich pianek izolacyjnych. Nietypowe właściwości wypełnień umożliwiają stworzenie lekkiej izolacji wypełniającej każdą szczelinę konstrukcji budowlanej. Materiał zawdzięcza to umiejętności ponad 120-krotnego powiększania swojej objętości. Wypełnienie każdej pustej przestrzeni pozwala na stworzenie skutecznej ochrony przed utratą ciepła z budynku. Ponadto istnieje możliwość kładzenia kilku warstw pianki w kontrolowany sposób, bez obaw o to, że w trakcie prac nad ocieplaniem dojdzie do niekontrolowanego oderwania materiału od szkieletu budynku. Przyleganie pianki do tworzyw różnego typu jest naprawdę imponująca: to gwarancja adhezji z drewnem, betonem, metalem oraz innymi podłożami stosowanymi w budownictwie. Przy tym wszystkim masa uszczelniająca LALLAFOM® USA odpowiada wymogom stawianym producentom materiałów budowlanych, z uwzględnieniem ochrony ogniowej oraz obowiązujących norm jakości. Wszystkie te właściwości gwarantują uzyskanie odpowiedniego komfortu cieplnego, lepszej jakości powietrza znajdującego się w budynku, kontroli nad wilgotnością oraz znacznej redukcji kosztów energii.

Przykłady zastosowań pianki izolacyjnej LALLAFOM® USA

O zaletach stosowania amerykańskiej izolacji możemy pisać w nieskończoność. Aby urealnić nasze zapewnienia, poniżej prezentujemy przykłady typowego zastosowania pianki natryskowej LALLAFOM® USA w budownictwie mieszkaniowym, handlowym oraz przemysłowym. Masz więcej pytań? Dowiedz się, w jaki sposób efektownie wykorzystać potencjał kryjący się w izolacji LALLAFOM® USA i obejrzyj więcej realizacji – skontaktuj się ze specjalistami Działu Inżynieryjnego, którzy udzielą wyczerpujących wyjaśnień na ten temat.

Budujesz? – Typowe rozwiązania

Poniżej znajdują się przykłady typowych zastosowań pianki natryskowej w budownictwie. Jeśli chcesz uzyskać informacje na temat tych lub innych projektów skontaktuj się z Naszym Działem Inżynieryjnym.

Szukasz skutecznej izolacji? Możesz na nas liczyć!

Planujesz modernizację lub budowę z użyciem efektywnych pianek izolacyjnych LALLAFOM® USA? Nie czekaj, aż nadarzy się ku temu lepsza okazja. To świetny moment na to, aby skorzystać z naszego wsparcia i pozyskać najlepsze rozwiązania izolacyjne dla swojej inwestycji. Bez względu na to, czy chcesz ocieplić zupełnie nowy budynek, czy może wreszcie postawiłeś na oszczędność i stwierdziłeś, że Twój dom potrzebuje lepszej izolacji – jesteśmy gotowi, aby udzielić Ci niezbędnych informacji o produkcie. Warto zaufać Autoryzowanemu Dostawcy LALLAFOM® USA: dbamy o to, aby produkt spełniał wymogi obowiązujących przepisów budowlanych, a także był właściwy ze specyfikacją realizowanego przez Ciebie projektu. Nie wiesz, w jaki sposób powinna przebiegać aplikacja materiału? W takim przypadku również możesz liczyć na nasz Dział Inżynieryjny. Podzielimy się z Tobą specjalistyczną wiedzą na temat aplikowania pianek izolacyjnych LALLAFOM® USA, abyś mógł w jak najszerszym stopniu wykorzystać ich potencjał.