Motoryzacja

MotoGuard2500

MotoGuard 2500® – powłoka natryskowa o znakomitych właściwościach

Powłoka natryskowa MotoGuard 2500® to wysokociśnieniowy preparat powstały na bazie poliuretanu oraz polimocznika o właściwościach szybkoutwardzalnych, hybrydowych i izolacyjnych. Stosowany jest do zabezpieczania przestrzeni transportowych i przeładunkowych oraz elementów piankowych, a także ochrony elementów wchodzących w skład karoserii samochodowej (w tym podwozia i nadwozia narażonych na działanie korozji). Dzięki znakomitym właściwościom nieprzepuszczania wody oraz powietrza, przeciwpoślizgowy MotoGuard 2500® dobrze chroni części samochodowe oraz przestrzenie ładunkowe przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Zapobiega powstawaniu zarysowań, odprysków, wgnieceń oraz innych uszkodzeń mechanicznych, na jakie narażona jest karoseria samochodowa.

Najważniejsze cechy MotoGuard 2500®

MotoGuard 2500® to odporna, szczelna i trwała powłoka natryskowa polecana każdemu, kto myśli o właściwym zabezpieczeniu powierzchni pojazdu przed uszkodzeniem. Jest szczególnie polecana kierowcom ciężarówek, z powodzeniem znajduje też ogólne zastosowanie motoryzacyjne. Stosowana jest do zabezpieczania przestrzeni ładunkowych w transporcie drogowym oraz kolejowym. Nierzadko używana jest także do przygotowywania powłoki ochronnej we wnętrzach kontenerów.

Izolacja natryskowa tego typu to znakomite wyjście o zastosowaniu przemysłowym, które potrafi zabezpieczyć każdą powierzchnię przed korozją, uszkodzeniem w postaci zarysowań i wgłębień, a także rozwojem pleśni. Dobrze chroni przed wpływem substancji chemicznych. Dzięki właściwości, jaką jest hydroszczelność, powłoka skutecznie odprowadza wilgoć, która nie ma szans przywrzeć do powierzchni. Czyszczenie karoserii, wnętrza przeładunkowego czy innych przestrzeni staje się w ten sposób znacznie prostsze, a co za tym idzie – szybsze i wygodniejsze.

To jednak wciąż nie wszystkie zalety takiego rozwiązania. MotoGuard 2500®, ze względu na właściwości izolujące, stanowi też wypełnienie odpowiednie do wygłuszania przestrzeni ładunkowej. Jednocześnie dobrze wpływa na akustykę przewozową. Izolacja natryskowa w odpowiedni sposób zabezpiecza przed wibracjami i redukuje dźwięki, sprawiając, że przewożony towar jest zdecydowanie lepiej zabezpieczony przed ewentualnym uszkodzeniem podczas transportu.

Aplikacje i zakres zastosowania MotoGuard 2500®

Łatwa aplikacja sprawia, że powłokę natryskową MotoGuard 2500® można nakładać na każdy rodzaj powierzchni, z jakiej wykonany został pojazd czy kontener. Mowa tu nie tylko o metalu oraz blachach ocynkowanych, ale także włóknach szklanych, drewnie i aluminium. Dzięki temu preparat zyskuje uniwersalne rozwiązanie stosowane zarówno w branży motoryzacyjne, jak i magazynowej czy transportowej.

Należy jednak pamiętać o właściwym sposobie aplikowania izolacji. Powinna odbywać się wyłącznie po odpowiednim przygotowaniu powierzchni: należy ją oczyścić ze wszelkich drobin oraz pozostałości w postaci tłuszczu i brudu. Dla jeszcze lepszego efektu warto użyć podkładu przeznaczonego do konkretnego rodzaju tworzywa. Rekomendowaną metodą aplikowania izolacji jest przy użyciu wysokociśnieniowego systemu dozowania dwukomponentowego z opcją podgrzewania. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wykorzystać pełen potencjał, jaki tkwi w izolacji natryskowej MotoGuard 2500®.

Uniwersalność i trwałość!

MotoGuard 2500® dostępny jest w kilku kolorach, dzięki czemu można dopasować go do swoich potrzeb. Nowoczesny sposób produkcji sprawia natomiast, że jest to produkt przyjazny środowisku. Izolacja natryskowa jest rozwiązaniem nie tylko skutecznym, ale także ciekawym wizualnie. Wiele firm decyduje się na zastosowanie powłoki tego typu, aby skutecznie zabezpieczyć wybrane elementy, a jednocześnie nadać im estetyczny wygląd.

Po zakupie należy przechowywać MotoGuard 2500® przez maksymalnie 6 miesięcy w pomieszczeniu pozbawiony dostępu do słońca, z dodatkową ochroną przed niskimi temperaturami (przedział sugerowany przez producenta to 15-32 stopnie Celsjusza).